بیمه مسافرتی خارج از کشور

بیمه مسافرتی از بیمه‌گزاران در برابر حوادث احتمالی سفر محافظت می‌کند. این بیمه برای اخذ ویزا از بعضی سفارت‌خانه‌ها الزامی است و برای سایر سفارت‌خانه‌ها نیز توصیه می‌شود. با توجه به اختلاف نرخ ارز در کشور ما و اکثر کشورهای خارجی، هزینه‌های درمان در این کشورها بسیار گران است. اگر بیمه‌گزار در صورت بروز حادثه بخواهد هزینه را آزاد پرداخت کند، ممکن است یک سرماخوردگی ساده هزینه‌های سنگینی را برای وی رقم بزند. مشکل بزرگ‌تر می‌تواند این باشد که بیمه‌گزار هزینه درمان خود را همراه نداشته باشد!!! تصور کنید چمدان شما که حاوی وسایل ضروری سفر است مفقود شود. مخصوصاً اگر بدون آن وسایل، ادامه سفر دشوار باشد. اگر بیمه مسافرتی داشته باشید، می‌توانید هزینه خسارت مفقود شدن بار خود را از بیمه بگیرید. بنابراین رسیدن به این نتیجه چندان دور از ذهن نیست که بیمه مسافرتی مزایای زیادی برای بیمه‌گزاران ایجاد می‌کند و تهیه کردن آن برای سفرهای خارج از کشور امری حیاتی است.

پرسش‌های متداول شما

جواب سوال‌های احتمالی خود درباره خرید بیمه را اینجا می‌یابید، در غیر اینصورت با ما تماس بگیرید

۰۹۰۲۰۵۵۷۱۰۰
بیمه ی مسافرتی چیست و چه خساراتی را پوشش می دهد؟

بیمه مسافرتی در برابر خطرات مختلفی که ممکن است در سفر به وجود بیاید، از بیمه‌گزاران پشتیبانی می‌کند. خساراتی از جمله صدمات جسمی، خسارات مالی ناشی از گم شدن بار، تأخیر وسیله حمل‌ونقل، گم‌شدن یا به سرقت رفتن پول، گم شدن مدارک شناسایی و... تحت پوشش بیمه مسافرتی است.

آیا بیمه ی مسافرتی نیاز به مُهر دارد؟

بیمه نامه های مسافرتی بدون مُهر نیز اعتبار دارد ولی چنانچه برای ارائه به سفارت خانه های کشورهای اروپایی نیاز به مُهر وجود داشته باشد میتوانید با مراجعه به آژانس تی تی بوکینگ یا شعب بانک سامان یا نمایندگی ها و شعب بیمه سامان مراجعه نمایید.

آیا داشتن بیمه ی مسافرتی برای من الزامی است؟

بیمه مسافرتی برای سفر به بعضی کشورها و مناطق الزامی است. در این کشورها بدون بیمه مسافرتی سفارت‌خانه به شما ویزا نمی‌دهد. برای مثال برای سفر به منطقه شنگن، بیمه مسافرتی الزامی است. باید با توجه به مقصد سفر خود ببینید که آیا بیمه مسافرتی ضروری است یا خیر

هنگام بروز حادثه در سفر چه اقداماتی را باید انجام دهم؟

باید فوراً با شرکت کمک‌رسان تماس بگیرید و حادثه را برای کارشناس شرح دهید. شماره این شرکت روی بیمه‌نامه شما نوشته شده است.

حق بیمه ی مسارتی برای من چگونه محاسبه می شود؟

حق بیمه مسافرتی به عوامل متعددی بستگی دارد. بسته به سن شما، مقصد و مدت سفرتان و سقف تعهداتی که برای بیمه مسافرتی خود انتخاب می‌کنید، حق بیمه مسافرتی شما می‌تواند متفاوت باشد